APARATY SŁUCHOWE

Droga słuchowa zaczyna się od małżowiny która zbiera dźwięk, kończy w mózgu. Dzięki temu że słyszymy, przede wszystkim – mówimy i rozumiemy siebie nawzajem. Dobry słuch jest warunkiem  pracy mózgu.

ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA

Aparat przeznaczony dla osób z niedosłuchem w obrębie wysokich częstotliwości. Umieszczony za uchem jak BTE, ale jego rozmiary są zazwyczaj mniejsze. Zamiast szerokiego dźwiękowodu wyposażony w cienki estetyczny wężyk.

APARAT ZAUSZNY BTE

Aparat używany w przypadku korygowania większości ubytków słuchu. Umieszczony jest za uchem. Dźwięk trafia poprzez mikrofon do wzmacniacza, a następnie do kanału usznego przez dźwiękowód i indywidualnie dopasowaną wkładkę uszną.

APARAT DOPASOWANIE OTWARTE

Aparat przeznaczony dla osób z niedosłuchem w obrębie wysokich częstotliwości. Umieszczony za uchem jak BTE, ale jego rozmiary są zazwyczaj mniejsze. Zamiast szerokiego dźwiękowodu wyposażony w cienki estetyczny wężyk.

APARAT RIC/RITE RITE

Aparat łączący z sobą funkcje aparatu zausznego i wewnątrzusznego. Zamiast wkładki z grubym dźwiękowodem wyposażony jest w cienki przewód i słuchawkę umiejscowiona w kanale słuchowym.

APARAT WEWNĄTRZKANAŁOWY CIC

Najmniejszy aparat słuchowy dostępny na rynku. Umiejscowiony w kanale słuchowym jest prawie niewidoczny. Ze względu na mniejsze wzmocnienie nie są polecane dla osób z dużym niedosłuchem.

APARAT WEWNĄTRZUSZNY ITE

Największy aparat wśród modeli wewnątrzusznych. Wypełnia nie tylko kanał słuchowy, ale i małżowinę uszną. Przeznaczony jest dla szerszego zakresu ubytków słuchu oraz może być kompatybilny z bezprzewodowymi akcesoriami.

APARAT NA PRZEWODNICTWO KOSTNE

Przeznaczony są dla osób, u których schorzenie nie pozwala na stosowanie aparatu słuchowego na przewodnictwo powietrzne. Wzmocniony sygnał przekazywany jest nie przez dźwiękowód, lecz w formie wibracji za pomocą drgań kości czaszki.

GENERATOR SZUMU

Urządzenie wykorzystywane w terapii szumów usznych TRT (Tinnitus Retraing Therapy). Wygląda jak aparat słuchowy BTE jednak zamiast wzmocnienia dźwięku generuje szerokopasmowy sygnał, który odwraca uwagę od szumów usznych.

APARAT CROS/BICROS SYSTEM

Dla osób z jednostronną całkowitą utratą słuchu, lub jednostronną głuchotą z jednej strony i niedosłuchem z drugiej. Nadajnik umieszczony za słabszym uchem, lub w nim, wzmacnia sygnał i bezprzewodowo przekazuje go do ucha słyszącego.

APARATY ŁADOWANE

Większość poecanych przez nas aparatów słuchowych zasilanych jest akumulatorem litowo-jonowym